Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane

NAROŻNIK DO SALONU - JAK WYBRAĆ ?

Wybór idealnego narożnika nigdy nie jest prosty. Różne rodzaje obicia, rozmaitość dodatkowych funkcji i dobór odpowiedniej wysokości siedziska.

Jako że w salonie narożnik najczęściej zajmuje centralne miejsce, przy jego selekcji należy zwrócić także uwagę na dopasowanie mebla do pozostałych elementów wystroju, jak i wpisanie się w estetykę całego pomieszczenia.

CO TO JEST ŁÓŻKO KONTYNENTALNE ?

Łóżko to zalicza się do jednych z najwyższych dostępnych na rynku łóżek – materac znajduje się mniej więcej na wysokości 60-70 cm nad podłogą. Taka wysokość pozwala na bardzo komfortowe zmienianie pozycji ciała ze stojącej na leżącą. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób starszych, dla których szybkie i komfortowe położenie się do łóżka, jak również wstanie z niego jest bardzo ważne. Oczywiście łóżko kontynentalne nie sprawdza się jedynie w przypadku seniorów, będzie idealnym wyborem dla wszystkich tych osób, które lubią po prostu spać wysoko.

WYKONUJEMY OBICIA MEBLI Z RÓŻNYCH HURTOWNI ?

Pracując z wieloma firmami przekonaliśmy się, że w ich pracy również najważniejsza jest relacja a największe sukcesy odnoszą Ci, którzy szczerze troszczą się o potrzeby klienta i potrafią rozwiązywać ich problemy.

KANAPA, NAROŻNIK CZY ZESTAW WYPOCZYNKOWY?

Wybór rodzaju mebli nie powinien być dyktowany w pierwszej kolejności przez trendy. Dużo ważniejsze od nich jest to, jak dużą mamy przestrzeń do zagospodarowania. W dalszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na kolory, kształty i typ producenta, który zapewni nam trwałość i niezawodność danych mebli.

Decydując się, czy wybierzemy kanapę, zestaw wypoczynkowy, czy narożnik, powinniśmy wziąć pod uwagę funkcję, jaką ma spełniać dany mebel.

Do salonu, który oprócz funkcji pokoju dziennego, odgrywa rolę sypialni najlepsza będzie rozkładana kanapa z pojemnym pojemnikiem na pościel.

Do salonu, w którym przyjmujemy gości najlepiej sprawdzi się natomiast zestaw wypoczynkowy.

Natomiast tam, gdzie zależy nam na sporej powierzchni, a jednocześnie oszczędności miejsca i maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni przyda się narożnik.

JAK DBAĆ O MEBLE TAPICEROWANE ?

Najbezpieczniejsze odkurzanie

Przy okazji odkurzania podłóg warto zmienić końcówkę i usunąć wszelkie paproszki również z tapicerki. Zajmie nam to kilka chwil, a w ten sposób usuniemy nie tylko kurz, ale pożywkę dla bakterii i roztoczy szczególnie groźnych dla alergików.

Z dala od ciepła i słońca

Tapicerkę warto również chronić przed negatywnym oddziaływaniem ciepła i słońca. W ten sposób unikniemy jej wyblaknięcia oraz pozwolimy jej na to, by zachwycała swoim wyglądem przez wiele lat. Lepiej nie stawiać mebli blisko kaloryferów i kominków.

Wszelkie zabrudzenia usuwaj od razu

Plamy i zabrudzenia należy usuwać od razu. Zostawiane na dłuższy czas mogą być trudne w usunięciu.